Z roztańczonej Brazylii udaliśmy się do gorącego Egiptu. Tym razem wzięliśmy pod lupę symbole tegoż kraju i zabawy z ich udziałem w roli głównej. Ale zanim zabawy sprawdziliśmy w ogóle gdzie leży Egipt i za sprawą wycieczki poczuliśmy choć przez chwilę jakbyśmy w nim byli ;)
Po zapoznaniu się z symbolami Egiptu przeszliśmy do zabaw. Tym razem do zabaw włączyły się również dziewczynki... było ćwiczenie grafomotoryczne - pisanie po śladzie i doprowadzenie małych Egipcjan do piramidy.
Ćwiczyliśmy logiczne myślenie...
Układaliśmy układanki, ćwicząc liczenie do 10 (w przypadku Oli) i tabliczkę mnożenia (Kuba). Zadaniem obojga było ułożenie układanki od najmniejszej cyfry/wyniku do największej. A że w zbiorach zdjęć miałam zdjęcia dzieciaków z piramidą i Sfinksem z Parku Miniatur to nie mogłam ich nie wykorzystać ;)
Utrwalanie liczenia cd...
I jeszcze jeden sposób...
Urządziliśmy wyścigi, który mały Egipcjanin pierwszy dotrze do piramidy. Zabawa polegała na rzucie kostką, zliczeniu oczek, które wypadły, odszukaniu właściwego dziecka i pokolorowaniu
kredkami pierwszego wolnego kółka. Kuba dodatkowo musiał obliczyć iloczyn mieszczący się w każdym kółku. Ten mały Egipcjanin, który jako pierwszy dotarł do piramidy czyli miał pokolorowane wszystkie swoje kółka wygrywał wyścig.
Po zabawie pełnej rywalizacji przyszła pora na zabawę, w której poćwiczyliśmy spostrzegawczość. Ola za zadanie miała wskazać jeden obrazek z każdego rzędu nie pasujący do pozostałych i wskazać czym on się różni.
Nie mogło również zabraknąć zabawy plastycznej. I tak za pomocą piasku i kleju stworzyliśmy papier ścierny domowej roboty ;)
Po wyschnięciu kleju można było zabrać się za tworzenie naszych egipskich obrazów ;) Do zabawy użyliśmy
pasteli olejnych.
Na koniec poćwiczyliśmy rozpoznawanie i przyporządkowywanie flag do określonych państw oraz stolic a także rozpoznawanie państw za pomocą ich konturów. Wszystko za sprawą dość fajnej gry
Geo Flags Academy, która łączy w sobie przyjemną rozrywkę z nauką.
Dodatkowo, w grze zawarto kilkaset ciekawostek o krajach, które zostały ukryte pod flagami – aby się z nimi zapoznać, wystarczy w trakcie gry „ściągnąć” daną flagę w dół ekranu.
Dodatkowo w grę można grać na dwa sposoby: w trybie nauki (i tu na górze ekranu pojawia się procentowy postęp poprawnych odpowiedzi) bądź jeśli jesteśmy już dość obeznani możemy włączyć drugi tryb, w którym możemy popełnić tylko trzy błędy - to zdecydowanie wyższy poziom wtajemniczenia ;)
Geo Flags Academy pozwala także na szlifowanie języków obcych bowiem aplikacja dostępna jest aż w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej i włoskiej.
Grę Geo Flags Academy można pobrać na platformy: iOS oraz Androida. Moduł nauki flag dostępny jest za darmo, natomiast dostęp do modułu stolic i konturów to jednorazowy zakup w wysokości kilku złotych.
Linki do pobrania gry z AppStore:
http://apple.co/2tHYDcE (wersja darmowa)
http://apple.co/2sKkNxy (wersjaUnlimited)
Linki do pobrania gry z Google Play:
http://bit.ly/2tHYZA0 (wersja darmowa)
http://bit.ly/2slkloN (wersja Unlimited)
Polecamy zabawę wszystkim małym i tym nieco większym odkrywcom, podróżnikom i miłośnikom geografii.
5 Komentarze
Egipska edukacja :)
OdpowiedzUsuńMojej córce spodobałaby się ta gra, gdyż ogólnie bardzo lubi zagadnienia geograficzne ;)
Świetny warsztat, bardzo ciekawe zabawy i śliczne prace plastyczne! Rewelacja!!! Jak zawsze zreszta :)
OdpowiedzUsuńsuper :) moi lubią wszelkie aktywności, które im wymyślam ;)
OdpowiedzUsuńpochwała od samej szefowej... to zaszczyt :) dziękujemy!
OdpowiedzUsuńJestem zachwycona pomysłami, po prostu mama na medal!!!! czy moge proscic o szablony na email aneta.kowalcze@gmail.com
OdpowiedzUsuńDziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)