Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy. Czasy mamy jakie mamy, edukacja w szkołach jest jaka jest. My wzięliśmy sprawy w swoje ręce i w dalszym ciągu poszukujemy ciekawych pomocy edukacyjnych, które pomogą nam zrozumieć różne zagadnienia. Dziś pod lupę bierzemy królową nauk, a dokładniej geometrię. Pamiętam jeszcze z czasów szkolnych jaki to był ciężki orzech do zgryzienia dla wielu uczniów.
Jaki jest najlepszy sposób aby zachęcić dzieci do poznawania czy pogłębiania swojej wiedzy? Kształt, objętość, siatka, przekrój, podstawa czy ściany boczne to pojęcia, które zupełnie bezproblemowo można wytłumaczyć nawet pierwszakom. Ja biorąc pod uwagę, że moje dwa pierwszaki wolą zabawy w naśladowanie ról, tańce, hulance, swawole, pojęcia geometryczne wdrażam u 4-klasisty :)
Do zabawy używamy brył geometrycznych, które można rozkładać, składać, obracać w dłoniach, oglądać - to najlepszy sposób aby zrozumieć to co niezrozumiałe.
8 brył wykonanych z przeźroczystego tworzywa z wyjmowalną podstawą... Walec, stożek, sześcian, prostopadłościan, graniastosłup trójkątny, graniastosłup sześciokątny, czworościan oraz ostrosłup o podstawie kwadratu.
W przeźroczystych bryłach znajdują się ich siatki, również wykonane z tworzywa sztucznego, ale bardziej elastycznego, dzięki temu i dzięki zagięciom, dzieci mogą te siatki rozkładać i składać, a także doskonale widzą z jakich elementów dana bryła jest stworzona, co jest jej podstawą a co ścianami. Siatki nie są klejone, posiadają specjalne linie przeznaczone do zgięć.
Dno przeźroczystych brył jest zdejmowane.
Każdą z brył można napełniać materiałem sypkim - ryż, piasek - lub płynem, w celu porównania objętości.
0 Komentarze
Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)