Magnetyczne kształty konstrukcyjne, czyli geometria dla przedszkolaka

 

Klocki... zalet z zabawy nimi jest tak wiele jak wiele jest rodzajów klocków na rynku. O ich mocy pisałam już nie raz i nie dwa. Zabawa nimi sprawdza się w przypadku (prawie) każdego dziecka. Po klocki chętnie sięgają roczniaki, dwulatki, przedszkolaki a nawet uczniaki. Klocków nigdy za wiele, a im większa ich różnorodność posiadania tym jest ciekawiej. Dlaczego? Dlatego, że klocki nigdy się nie znudzą. Dzieci mogą je odstawić na chwilę w kąt ale zawsze do nich wracają. Dziś będzie o klockach, na które miałam oko dłuższy czas.


Magnetyczne klocki, którymi z powodzeniem bawi się niespełna dwulatek, przedszkolak jak i 9-cio latek. Klocki nieco magiczne, a wszystko za sprawą ukrytych magnesów, które znajdują się w każdym z nich. Magnetyczne krawędzie powodują, że klocki dobrze do siebie przylegają z wielu stron i kątów, ułatwiając dzieciom ich łączenie w różnorodny sposób i rozłączanie. Dzieci prześcigają się w wymyślaniu co rusz nowych konstrukcji, ćwicząc przy tym swoją wyobraźnię.

Każdy blok jest starannie zaprojektowany, klocki są lekkie a ich krawędzie zaokrąglone, a więc są bezpieczne dla dzieci. W dodatku są one wykonane z trwałych, nietoksycznych tworzyw sztucznych.

Nasz zestaw zawiera ponad 46 klocków magnetycznych o różnych kształtach i kolorach... 



Klocki magnetyczne to doskonała zabawka edukacyjna, która rozwija kreatywność dziecka i zwiększa chęć do nauki poprzez konstruowanie geometrycznych kształtów 2D i 3D. Klocki te to znakomity sposób na przemycenie dziecku nauki geometrii przez zabawę. Konstruowanie tych samych figur z klocków o różnych kształtach, porównywanie, opisywanie i nazywanie kształtów, odwzorowywanie układów, sortowanie... możliwości zabawy jest wiele.



Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona. Okazuje się, że klocki te świetnie nadają się do tworzenia kolorowych mandali.











Magnetyczne kształty konstrukcyjne ulubione klocki mojej 4 latki.



POLECAMY :)




*wpis powstał w ramach współpracy z Educarium



Prześlij komentarz

0 Komentarze